• Dodano 49,923 produktów
  • Napisano 192,610 opinii
  • 178,401 recenzentów

Bangla.pl – katalog produktów dla dzieci i rodziców

Witaj w bazie produktów dla dzieci i rodziny. Znajdziesz tu opinie o popularnych wózkach, zabawkach, rowerkach i kosmetykach dla dzieci wraz z opisami i zdjęciami. Możesz także dodawać produkty do bazy, oceniać sprawdzone przez siebie pieluchy, kaszki dla niemowląt czy foteliki samochodowe i brać udział w konkursie na recenzenta miesiąca.

Socatots - Sieć szkółek piłkarskich dla dzieci

Opis: Metodologia programu SOCATOTS została opracowana zarówno na podstawie brazylijskiego futbolu, jak również w oparciu o brytyjskie normy dotyczące rozwoju dzieci od urodzenia do 5 roku życia, według których dzieci w tym wieku muszą rozwijać się w wielu płaszczyznach. Dlatego też SOCATOTS jest programem ogólnorozwojowym wzbogaconym elementami piłki nożnej dla dziewczynek i chłopców w wieku od 6. miesiąca do 5. roku życia. Podstawowym celem SOCATOTS jest stworzenie dzieciom optymalnych warunków do rozwoju sprawności fizycznej w zakresie układu mięśniowego i kostnego. Efektem ćwiczeń SOCATOTS jest ogólna sprawność ruchowa dziecka oraz nabycie przez malucha podstawowych umiejętności piłkarskich. SOCATOTS to wielopłaszczyznowe ćwiczenie umysłu dzieci za sprawą rozmaitych zajęć, jak choćby rymowanki, rozpoznawanie kolorów, zapoznanie dzieci z literami, cyframi oraz częściami ciała. Oprócz pobudzania świadomości przestrzennej, rozwijane są: samodyscyplina, wytrwałość, koncentracja, pamięć i ogólne zdolności poznawcze. Za sprawą wierszyków, piosenek i prostego matematycznego języka trenowane są umiejętności słuchania, myślenia abstrakcyjnego , a także wzbogacane jest słownictwo. Dzieci uczą się trudnej sztuki podejmowania samodzielnych decyzji, a dzięki uczestnictwu rodziców budują poczucie bezpieczeństwa emocjonalnego. Poprzez świetną zabawę, w której uczą się także czytać i słuchać, maluchy wyrabiają zdolności motoryczne, gibkość oraz poprawiają koordynację. W zajęciach SOCATOTS uczestniczy ponad 2 miliony dzieci i rodziców z 60 krajów. Każdego tygodnia w 800 szkółkach na całym Świecie prowadzone są ogólnorozwojowe zajęcia SOCATOTS. W każdej z tych szkółek czy to w Toruniu, Hong Kongu czy w Johannesburgu zajęcia prowadzone są w oparciu o jednakową metodologię szkoleniową opracowywaną i rozwijaną przez Centralę SOCATOTS w Wielkiej Brytanii we współpracy z Uniwersytetem w Leeds. Program SOCATOTS został stworzony zgodnie z ramami programowymi Brytyjskiego Ministerstwa Edukacji – programu Budowania Fundamentów Wczesnego Rozwoju (EYFS) ,który ściśle określa zasady jakie obowiązują wszystkie programy rozwojowe dla dziecka do 5 roku życia. W Polsce szukamy dzieci z wielkim potencjałem, które lubią sportową zabawę, chcą się rozwijać i dla których rodzice chcą tego samego. Wierzymy, że rozpoczęcie przygody z piłką nożną w jak najmłodszym wieku zaowocuje w przyszłości. Może nawet Pucharem Świata!.

Kategoria:usługa
2013-03-05

Opinie (1)

NAJBARDZIEJ POMOCNA OPINIA

2013-03-05

Świetny pomysł, szkoda że cena tak wygórowana.

Super fajne zajęcia ogólnorozwojowe z elementami piłki nożnej. Świetnie pokazują, jak dużo można nauczyć dziecko, nawet przy dość niewielkim nakładzie czasu (raz w tygodniu).

Córka chodziła do grupy 3-5 latków, czyli grupy najstarszej. Grupa ta miała najwięcej ćwiczeń technicznych: kopania piłki różnymi częściami stopy, podbijania jej, zatrzymywania poprzez przydeptywanie, dryblowania, kopania z biegu, próbowali nawet balansować piłką leżącą np. na karku. Chociaż ta część treningu była może najmniej widowiskowa, to najlepiej pokazywała, jak duże postępy robią dzieci. Po kilku miesiącach było w nich już sporo swobody w zabawie piłką i prawie wcale nie zdarzało się już, żeby schylali się po nią - operowali głównie nogami.

Piłka jest specjalna (mniejsza, lżejsza), specjalne są też stroje, a także rozmaite rytuały związane z przebiegiem treningu: brawa, sprzątanie, nagrody. Każdy trening miał swój harmonogram, dzieci super się w tym odnajdywały. Uwielbiane były szczególnie końcowe ćwiczenia rozluźniająco-uspokajające z chustą Klanza.

Ogólnie jakość treningów zależy od trenera. U nas najpierw były panie, przypominające "przedszkolanki" - było średnio. Potem pojawił się pan, typowy trener-sportowiec, przed każdym treningiem pokazywał sztuczki, imponował maluszkom, wystarczyło że się odezwał a one już "na baczność", zwarte i gotowe do współpracy. Warto dlatego korzystać z darmowych lekcji pokazowych, bo o ile sam pomysł i plan jest super, o tyle z realizacją bywa różnie, jak trener się uda - to są to naprawdę mega zajątka!

Jako minus uważam cenę - ponad 100zł za 4 zajęcia to sporawo, tym bardziej, że niemałe te grupy były...

ZALETY:

Super pomysł i program, Widoczne gołym okiem postępy, Niesamowite obycie z piłką, Możliwość utożsamienia się z daną grupą (stroje, rytuały).

WADY:

Przydrogawe.

Filtruj:
Sortuj:

Top sklepy

Top produkty

Producenci polecają

Najnowsze produkty

Najnowsze opinie