Informujemy, że w dniu 13.06.2024 r. serwis produkty.mamotoja.pl (Bangla) zostanie zamknięty. Jeśli chcesz zachować treści swoich recenzji lub ciekawych wątków prosimy o samodzielne skopiowanie ich przed tą datą. Po zamknięciu serwisu produkty.mamotoja.pl, wszystkie treści na nim opublikowane zostaną trwale usunięte i nie będą archiwizowane.

Dziękujemy!

Redakcja mamotoja.pl



Dodatkowo informujemy, że w dniu 13.06.2024 r. wejdą w życie zmiany w Regulaminie oraz w Serwisie mamotoja.pl

Zmiany wynikają z potrzeby dostosowania Regulaminu oraz Serwisu do aktualnie świadczonych usług, jak również do obowiązujących przepisów prawa.

Najważniejsze zmiany obejmują między innymi:

Informujemy, że jeśli z jakichś powodów nie akceptujesz treści nowego Regulaminu, masz możliwość wcześniejszego wypowiedzenia umowy o świadczenie usługi prowadzenia Konta użytkownika. W tym celu skontaktuj się z nami pod adresem: redakcja@mamotoja.pl

Z nową treścią Regulaminu możesz zapoznać się tutaj.


Po zakończeniu świadczenia usług dane osobowe mogą być nadal przetwarzane, jednak wyłącznie, jeżeli jest to dozwolone lub wymagane w świetle obowiązującego prawa np. przetwarzanie w celach statystycznych, rozliczeniowych lub w celu dochodzenia roszczeń. W takim przypadku dane będą przetwarzane jedynie przez okres niezbędny do realizacji tego typu celów, nie dłużej niż 6 lat po zakończeniu świadczenia usług (okres przedawnienia roszczeń).

Bactrim Sulfamethoxazolum, Trimethoprimum. Syrop, tabletki
Bactrim polecił mi doktor dla mojej córeczki, kiedy poszłam na wizytę a mała miała katar. Lek został przepisany w zasadzie profilaktycznie aby nie doszło do wtórnego zapalenia ucha , co się często zdarza u małych dzieci w przebiegu kataru. Wtedy za pierwszym razem w zasadzie użyłam go chyba tylko ze dwa razy bo katar sie skończył i nie było takiej potrzeby. Drugi raz sięgnęłam po niego niedawno kiedy znowu dopadł nas katar , ale tym razem nie przechodził i zaczął się robić gęsty i ropny. Podawałam córeczce tak jak zalecił doktor za pierwszym razem ,jeden raz dziennie po jednej łyżeczce,postanowiłam że jeśli nie pomoże po trzech dniach to idę do lekarza. Lek sprawdził się wyśmienicie, już po dwóch dniach katar się zmniejszył, nie zatykał dziurek w nosku, zrobił się wodnisty i choroba przeszła jak ręką odjął.
Lek jest takim niby antybiotykiem,trudno to opisać bo według niektórych nim nie jest. Działa bakteriobójczo, trzeba też stosować przy nim leki osłaniające, bo może wywołać na przykład biegunkę u dziecka.
0
15

Bactrim Sulfamethoxazolum, Trimethoprimum. Syrop, tabletki (Roche)

0 kupi ponownie
25 dodanych recenzji
Zobacz wszystkie opinie (25)

O produkcie

Wskazania: Zapalenie płuc, ostre i przewlekłe zapalenie oskrzeli. Zakażenia układu moczowo-płciowego u mężczyzn (w tym zapalenie gruczołu krokowego), zakażenia górnych i dolnych dróg moczowych u kobiet oraz zakażenia układu moczowego u dzieci. Zapalenie ucha i zatok (wyłącznie na podstawie antybiogramu). Zakażenia przewodu pokarmowego (m.in. dur brzuszny).  Dawkowanie: Doustnie. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz. Lek zaleca się podawać podczas posiłku. Podczas leczenia należy zapewnić odpowiednią podaż płynów (co najmniej 2 litry na dobę). Możliwe skutki uboczne: Reakcje nadwrażliwości: podwyższenie temperatury ciała, obrzęk naczynioruchowy, wstrząs anafilaktyczny, bardzo rzadko śródmiąższowe zapalenie płuc, reakcje skórne, nudności, wymioty, ból w nadbrzuszu, biegunka, rzekomobłoniaste zapalenie okrężnicy, zapalenie trzustki (zwłaszcza u pacjentów ze zmniejszoną odpornością), zapalenie wątroby i dróg żółciowych,  zaburzenia hematologiczne, zaburzenia czynności nerek, rzadko aseptyczne zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych lub objawy rzekomooponowe, drgawki, zawroty głowy, drżenia, zapalenie błony naczyniowej oka, rzadko bóle stawów i mięśni, zwiększone stężenie potasu, zmniejszone stężenie glukozy we krwi. Poinformuj lekarza: Gdy masz nadwrażliwość na sulfonamidy, ciężkie uszkodzenie wątroby. Gdy przyjmujesz metotreksat, fenytoinę, leki zwiększające poziom potasu, doustne leki przeciwcukrzycowe, doustne leki przecwizakrzepowe. Jeśli jesteś lub przypuszczasz , że jestes w ciąży lub karmisz piersią. W ciąży stosować wyłącznie w przypadku, gdy przewidywane korzyści przewyższają ryzyko dla płodu. Bezwzględnie nie należy stosować w okresie karmienia piersią, dopóki niemowlę nie skończy 6 tygodnia życia. Nie zaleca się stosowania także w następnych miesiącach okresu karmienia piersią. Stosowanie kotrimoksazolu jest bezwzględnie przeciwwskazane u wcześniaków, noworodków i niemowląt do 6 tygodnia życia.  

Opinie

DODAJ OPINIĘ