Informujemy, że w dniu 13.06.2024 r. serwis produkty.mamotoja.pl (Bangla) zostanie zamknięty. Jeśli chcesz zachować treści swoich recenzji lub ciekawych wątków prosimy o samodzielne skopiowanie ich przed tą datą. Po zamknięciu serwisu produkty.mamotoja.pl, wszystkie treści na nim opublikowane zostaną trwale usunięte i nie będą archiwizowane.

Dziękujemy!

Redakcja mamotoja.pl



Dodatkowo informujemy, że w dniu 13.06.2024 r. wejdą w życie zmiany w Regulaminie oraz w Serwisie mamotoja.pl

Zmiany wynikają z potrzeby dostosowania Regulaminu oraz Serwisu do aktualnie świadczonych usług, jak również do obowiązujących przepisów prawa.

Najważniejsze zmiany obejmują między innymi:

Informujemy, że jeśli z jakichś powodów nie akceptujesz treści nowego Regulaminu, masz możliwość wcześniejszego wypowiedzenia umowy o świadczenie usługi prowadzenia Konta użytkownika. W tym celu skontaktuj się z nami pod adresem: redakcja@mamotoja.pl

Z nową treścią Regulaminu możesz zapoznać się tutaj.


Po zakończeniu świadczenia usług dane osobowe mogą być nadal przetwarzane, jednak wyłącznie, jeżeli jest to dozwolone lub wymagane w świetle obowiązującego prawa np. przetwarzanie w celach statystycznych, rozliczeniowych lub w celu dochodzenia roszczeń. W takim przypadku dane będą przetwarzane jedynie przez okres niezbędny do realizacji tego typu celów, nie dłużej niż 6 lat po zakończeniu świadczenia usług (okres przedawnienia roszczeń).

Benzacne żel 10% lub krem 5%
Mam wersję bardziej "patriotyczną", bo biało-czerwoną. Przez połowę wakacji miałam ogromny wysyp i nic nie skutkowało! Pani dermatolog zapisała mi mnóstwo leków, ale mama mówiła, że mam kupić coś bez recepty, chociaż na spróbowanie. Farmaceutka poleciła właśnie Benzacne. Wzięłam od razu żel 10%. Zapach jest brzydki, taki typowo apteczny, ale nie on jest tu przecież najważniejszy. Wystarczy naprawdę niewielka ilość żelu aby pokryć wypryski, a nawet całą twarz, także jest bardzo wydajny. Mimo, że lek jest do stosowania miejscowego na skórę, stosuję go prawie na całą twarz. Za taką cenę to naprawdę niewiele dla naszej skóry. Można go stosować codziennie, ja raczej używam na noc, gdyż pozostawia biały ślad i na początku ściąga skórę twarzy, ale później się wchłania. Niektórzy stosują go pod podkład, ale ja nie ryzykowałabym. Muszę przyznać, że jest genialnym lekiem na trądzik! Walczę... a w sumie walczyłam z nim od paru lat, bo maść pozwoliła mi zapomnieć co to znaczy mieć pryszcze! Czasem wyskoczy mi jeden czy dwa, ale maść szybko i skutecznie sobie z nimi radzi. Niekiedy wymaga zastosowania kremu nawilżającego na dzień, ale mi to nie przeszkadza, gdyż stosuję go codziennie. Opakowanie typowe dla maści, żeli. Kolor ma biały, zawiera lekkie drobinki, mam wrażenie, że robię sobie peeling przy nakładaniu na całą buzię. Najważniejsze, że jest mega skuteczna i z ręką na sercu mogę polecić, gdyż za niecałe 10 zł mamy fenomenalny lek na trądzik. Mogę zagwarantować, że pomoże, przy czym lekko wysuszając, ale nie aż tak jak Epiduo. Polecam!!!
Zalety
skuteczny!
wysusza wypryski i zapobiega powstawaniu nowych
delikatnie wysusza
najlepszy na noc
baaaardzo wydajny
zaskakująco niska cena
bardzo wysoka jakość
lepszy niż droższe leki na receptę
działa! :)
Wady
apteczny zapach
raczej nie nadaje się na dzień
0
9

Benzacne żel 10% lub krem 5% (Nycomed)

0 kupi ponownie
50 dodanych recenzji
Zobacz wszystkie opinie (50)

O produkcie

Preparat BENZACNE wywiera działanie keratolityczne i słabo odkadzające. Tlen, uwalniany stopniowo z nadtlenku benzoilu, hamuje rozwój niektórych bakterii beztlenowych. Złuszczenie powoduje zmniejszenie ilości zaskórników i stanu zapalnego. Postać: Żel (10 %) krem (5%) - tuba 30 g. Skład: BENZACNE ŻEL zawiera nadtlenek benzoilu. Wskazania: Trądzik młodzieńczy i trądzik pospolity (leczenie zamkniętych i otwartych zaskórników). Żel 10 % stosuje się jeżeli przeważa występowanie zaskórników. Dawkowanie: Umytą i osuszoną skórę smaruje się cienko raz dziennie żelem BENZACNE oraz przez 2-3 tygodnie lub do ustąpienia zaskórników. Kiedy nie stosować Benzacne? • Jeśli u pacjenta stwierdzono uczulenie na substancję czynną lub którykolwiek z pozostałych składników Benzacne. • Jeśli u pacjenta występują wypryski (egzema), przewlekłe zapalenie skóry, oparzenia skóry, również wywołane nadmierną ekspozycją na słońce. Kiedy zachować szczególną ostrożność stosując lek Benzacne? • Należy chronić oczy, usta i błony śluzowe przed kontaktem z lekiem. Nie należy stosować leku na podrażnioną skórę i otwarte rany. Jeśli doszło do przypadkowego kontaktu tych miejsc z lekiem, należy je koniecznie obficie przemyć wodą. • W przypadku równoczesnego stosowania leku Benzacne z innymi lekami przeciwtrądzikowymi przeznaczonymi do stosowania na skórę, zalecane jest ich stosowanie o różnych porach dnia np. rano lub wieczorem, co pozwoli na ograniczenie ryzyka podrażnienia skóry. • Ostrożnie stosować na wrażliwą skórę, np. na szyi lub na inne wrażliwe miejsca. • Należy unikać ekspozycji na promieniowanie UV (lampy kwarcowe, solaria) i słońce. • Lek może powodować odbarwienie włosów i tkanin. DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE W trakcie stosowania Benzacne może wystąpić: • przesuszenie lub nadmierne łuszczenie się skóry, • zaczerwienienie skóry, • uczucie ciepła lub delikatnego kłucia w miejscu nałożenia leku. Objawy te mogą pojawić się w pierwszym tygodniu leczenia i nie stanowią one wskazania do odstawienia leku. W przypadku ich wystąpienia należy zmniejszyć częstość stosowania leku Benzacne. W przypadku wystąpienia następujących objawów należy zaprzestać stosowania leku i skontaktować się z lekarzem: • alergiczne zapalenie kontaktowe lub bolesne podrażnienie skóry, • pieczenie skóry, • wysypka skórna. Jeśli nasili się którykolwiek z objawów niepożądanych lub wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane nie wymienione w ulotce, należy powiadomić lekarza lub farmaceutę.

Opinie

DODAJ OPINIĘ