Informujemy, że w dniu 13.06.2024 r. serwis produkty.mamotoja.pl (Bangla) zostanie zamknięty. Jeśli chcesz zachować treści swoich recenzji lub ciekawych wątków prosimy o samodzielne skopiowanie ich przed tą datą. Po zamknięciu serwisu produkty.mamotoja.pl, wszystkie treści na nim opublikowane zostaną trwale usunięte i nie będą archiwizowane.

Dziękujemy!

Redakcja mamotoja.pl



Dodatkowo informujemy, że w dniu 13.06.2024 r. wejdą w życie zmiany w Regulaminie oraz w Serwisie mamotoja.pl

Zmiany wynikają z potrzeby dostosowania Regulaminu oraz Serwisu do aktualnie świadczonych usług, jak również do obowiązujących przepisów prawa.

Najważniejsze zmiany obejmują między innymi:

Informujemy, że jeśli z jakichś powodów nie akceptujesz treści nowego Regulaminu, masz możliwość wcześniejszego wypowiedzenia umowy o świadczenie usługi prowadzenia Konta użytkownika. W tym celu skontaktuj się z nami pod adresem: redakcja@mamotoja.pl

Z nową treścią Regulaminu możesz zapoznać się tutaj.


Po zakończeniu świadczenia usług dane osobowe mogą być nadal przetwarzane, jednak wyłącznie, jeżeli jest to dozwolone lub wymagane w świetle obowiązującego prawa np. przetwarzanie w celach statystycznych, rozliczeniowych lub w celu dochodzenia roszczeń. W takim przypadku dane będą przetwarzane jedynie przez okres niezbędny do realizacji tego typu celów, nie dłużej niż 6 lat po zakończeniu świadczenia usług (okres przedawnienia roszczeń).

Benzacne żel 10% lub krem 5%
Benzacne maść pamiętam jeszcze z czasów nastoletnich, kiedy to problem trądziku był dla mnie problemem numer jeden. Stosowałam go wtedy ja i stosowały chyba wszystkie moje koleżanki, które borykały się z tym problemem. Krem był skuteczny na drobne wypryski, ja stosowała go rzadziej ale moja znajoma , u której problem trądziku był naprawdę poważny, stosowała go za radą dermatologa i z tego co wiem to krem jej pomagał ale nie na tyle ,że tylko dzięki niemu pozbyła się problemu. Niestety ale musiała zastosować inne, przepisywane na receptę specyfiki.
Krem na szczęście jest stosunkowo niedrogi a dosyć wydajny i dostępny w każdej aptece. Nie ma szczególnie drażniącego ani nieprzyjemnego zapachu, po dokładnym rozsmarowaniu nie pozostawia na skórze białych śladów , jak to często się dzieje kiedy stosujemy maści działające miejscowo, przeznaczone do leczenia konkretnych dolegliwości skórnych. Wysusza i lekko ściąga naskórek,po zastosowaniu czuje się delikatne działanie kremu . Sprawdziłam, polecam.
Zalety
skuteczny, bez zapachu
Wady
0
6

Benzacne żel 10% lub krem 5% (Nycomed)

0 kupi ponownie
50 dodanych recenzji
Zobacz wszystkie opinie (50)

O produkcie

Preparat BENZACNE wywiera działanie keratolityczne i słabo odkadzające. Tlen, uwalniany stopniowo z nadtlenku benzoilu, hamuje rozwój niektórych bakterii beztlenowych. Złuszczenie powoduje zmniejszenie ilości zaskórników i stanu zapalnego. Postać: Żel (10 %) krem (5%) - tuba 30 g. Skład: BENZACNE ŻEL zawiera nadtlenek benzoilu. Wskazania: Trądzik młodzieńczy i trądzik pospolity (leczenie zamkniętych i otwartych zaskórników). Żel 10 % stosuje się jeżeli przeważa występowanie zaskórników. Dawkowanie: Umytą i osuszoną skórę smaruje się cienko raz dziennie żelem BENZACNE oraz przez 2-3 tygodnie lub do ustąpienia zaskórników. Kiedy nie stosować Benzacne? • Jeśli u pacjenta stwierdzono uczulenie na substancję czynną lub którykolwiek z pozostałych składników Benzacne. • Jeśli u pacjenta występują wypryski (egzema), przewlekłe zapalenie skóry, oparzenia skóry, również wywołane nadmierną ekspozycją na słońce. Kiedy zachować szczególną ostrożność stosując lek Benzacne? • Należy chronić oczy, usta i błony śluzowe przed kontaktem z lekiem. Nie należy stosować leku na podrażnioną skórę i otwarte rany. Jeśli doszło do przypadkowego kontaktu tych miejsc z lekiem, należy je koniecznie obficie przemyć wodą. • W przypadku równoczesnego stosowania leku Benzacne z innymi lekami przeciwtrądzikowymi przeznaczonymi do stosowania na skórę, zalecane jest ich stosowanie o różnych porach dnia np. rano lub wieczorem, co pozwoli na ograniczenie ryzyka podrażnienia skóry. • Ostrożnie stosować na wrażliwą skórę, np. na szyi lub na inne wrażliwe miejsca. • Należy unikać ekspozycji na promieniowanie UV (lampy kwarcowe, solaria) i słońce. • Lek może powodować odbarwienie włosów i tkanin. DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE W trakcie stosowania Benzacne może wystąpić: • przesuszenie lub nadmierne łuszczenie się skóry, • zaczerwienienie skóry, • uczucie ciepła lub delikatnego kłucia w miejscu nałożenia leku. Objawy te mogą pojawić się w pierwszym tygodniu leczenia i nie stanowią one wskazania do odstawienia leku. W przypadku ich wystąpienia należy zmniejszyć częstość stosowania leku Benzacne. W przypadku wystąpienia następujących objawów należy zaprzestać stosowania leku i skontaktować się z lekarzem: • alergiczne zapalenie kontaktowe lub bolesne podrażnienie skóry, • pieczenie skóry, • wysypka skórna. Jeśli nasili się którykolwiek z objawów niepożądanych lub wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane nie wymienione w ulotce, należy powiadomić lekarza lub farmaceutę.

Opinie

DODAJ OPINIĘ