Informujemy, że w dniu 13.06.2024 r. serwis produkty.mamotoja.pl (Bangla) zostanie zamknięty. Jeśli chcesz zachować treści swoich recenzji lub ciekawych wątków prosimy o samodzielne skopiowanie ich przed tą datą. Po zamknięciu serwisu produkty.mamotoja.pl, wszystkie treści na nim opublikowane zostaną trwale usunięte i nie będą archiwizowane.

Dziękujemy!

Redakcja mamotoja.pl



Dodatkowo informujemy, że w dniu 13.06.2024 r. wejdą w życie zmiany w Regulaminie oraz w Serwisie mamotoja.pl

Zmiany wynikają z potrzeby dostosowania Regulaminu oraz Serwisu do aktualnie świadczonych usług, jak również do obowiązujących przepisów prawa.

Najważniejsze zmiany obejmują między innymi:

Informujemy, że jeśli z jakichś powodów nie akceptujesz treści nowego Regulaminu, masz możliwość wcześniejszego wypowiedzenia umowy o świadczenie usługi prowadzenia Konta użytkownika. W tym celu skontaktuj się z nami pod adresem: redakcja@mamotoja.pl

Z nową treścią Regulaminu możesz zapoznać się tutaj.


Po zakończeniu świadczenia usług dane osobowe mogą być nadal przetwarzane, jednak wyłącznie, jeżeli jest to dozwolone lub wymagane w świetle obowiązującego prawa np. przetwarzanie w celach statystycznych, rozliczeniowych lub w celu dochodzenia roszczeń. W takim przypadku dane będą przetwarzane jedynie przez okres niezbędny do realizacji tego typu celów, nie dłużej niż 6 lat po zakończeniu świadczenia usług (okres przedawnienia roszczeń).

Amol
amol znam chyba od maleńkości.U nas w apteczce zawsze stał.
OTO CO PISZE PPRODUCENT
"Amol stosowany jest tradycyjnie w następujących wskazaniach:
-> zewnętrznie:
~ w celu poprawy złego samopoczucia np. w przebiegu przeziębienia(do nacierań),w bólach głowy,bólach mięśniowych
~ w celu zmniejszenia dolegliwości po ukąszeniach owadów
-> wewnętrznie:
~ w dolegliwościach trawiennych (dyspeptycznych) np wzdęcia,niestrawność
Amol stanowi roztwór mentolu oraz mieszaniny olejków eterycznych w etanolu.
Substancje czynne leku Amol to:
- olejek mięty pieprzowej,którego głównym składnikiem jest mentol
- olejek lawendowy
- olejek cytronelowy
- olejek cynamonowy
- olejek goździkowy
- olejek cytrynowy
- mentol
Działanie leku wynika z działania poszczególnych substancji czynnych.
Leku Amol nie wolno stosować:
* w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników leku
* w astmie oskrzelowej i innych schorzeniach dróg oddechowych,którym towarzyszy silna nadwrażliwość dróg oddechowych
* u dzieci poniżej 12 roku życia,ze względu na brak wystarczajacych badań na temat stosowania leku Amol w tej grupie wiekowej
Wewnętrznie:
* w przypadku niedrożności dróg żółciowych (np w przebiegu kamicy żółciowej),zapalenia pęcherzyka żółciowego
* u osób z przewlekłymi chorobami wątroby,u osób uzależnionych od alkoholu
Zewnętrznie:
* na uszkodzoną skórę np przy oparzeniach,wypryskach i ranach otwartych,przy chorobach skóry przebiegajacych z wysypką,na błony śluzowe oraz w okolicach oczu.
Specjalne ostrzeżenia i środki ostrożności dotyczące stosowania leku Amol
Lek Amol zawiera 67% etanolu(alkoholu). Przy zastosowaniu zalecanego dawkowania po każdym przyjęciu doustnym leku w ilości 10-15 kropli do organizmu zostanie wprowadzone do 0,46 g etanolu,co jest równoważne 7,24m10,86ml piwa(5% v/v) i 3,02ml-4,53ml (12% wina v/v).Może to mieć znaczenie w przypadku kobiet w ciąży lub karmiących piersią,dzieci,osób z grupy wysokiego ryzyka,takich jak pacjenci z chorobą wątroby lub z padaczką.Szkodliwe dla osób z chorobą alkoholową.
Należy chronić oczy przed kontaktem z lekiem.
W przypadku dostania się Amolu do oczu należy obficie przemyć je wodą.W przypadku nie ustąpienia objawów należy zwrócić się do lekarza.
W przypadku wystąpienia trudności oddychaniu (np skurcz oskrzeli) należy niezwłocznie wezwać lekarza a w przypadku wystąpienia zmian skórnych należy zasięgnąć porady lekarza.
Po natarciu roztworem leku Amol należy starannie umyć ręce.Leku nie należy stosować pod opatrunkiem utrudniającym dostęp do powietrza lub w postaci okładów.
Jak stosować Amol:
->Zewnętrznie do nacierań w celu poprawy złego samopoczucia:
Nacierać niewielką ilością leku w formie nierozcieńczonej kilka razy dziennie.
-> Zewnętrznie w celu zmniejszenia dolegliwości po ukąszeniach owadów:
Miejsce po ukąszeniu przetrzeć wacikiem nasączonym lekiem w formie nierozcieńczonej
-> Doustnie w dolegliwościach trawiennych (dyspeptycznych)
Od 10 do 15 kropli z płynem lub cukrem,należy przyjmować doraźnie w przypadku wystąpienia dolegliwości,do 3 razy dziennie.
-> W przypadku zażycia wiekszej dawki leku Amol niż zalecana:
Przy przypadkowym spożyciu wiekszych ilości leku występują objawy typowe dla przedawkowania alkoholu.W razie przyjecia wiekszej niż zalecana dawki leku,należy zwrócić się do lekarza.
-> W przypadku pominięcia dawki leku Amol
Nie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominietej dawki.
Możliwe działanie niepożądane:
Jak każdy lek,Amol moze powodować działania niepożądane.W przypadku wystapienia któregokolwiek z działań niepożądanych należy powiadomić lekarza lub farmaceutę.Działanie niepożądane wynikaja z działania poszczególnych olejków.
Po zastosowaniu leku tak jak w przypadku wszystkich olejków eterycznych mogą ulec nasileniu objawy podrażnienia skóry i błon śluzowych.Moze pojawić się lub ulec pogorszeniu kaszel i skurcz oskrzeli.U osób wrażliwych mogą wystapić objawy żołądkowe.Prawdopodobne jest wystapienie wyprysku "
aktualnie4 stosuję na ból szyi tw kręcz szyjny.
bardzo dobrze rozgrzewa.
Znam ten produkt od lat i mogę tylko polecić!!!!!!!!!!!
buteleczka 100 ml,szklana,od lat w tej samej szacie graficznej
kontaktowego i/lub reakcji nadwrażliwości.W takich przypadkach należy przerwać stosowanie leku i skontaktować się z lekarzem.
Zalety
naturalny,cena,
Wady
szklana buteleczka łatwo może się zbić.
Zdjęcia użytkownika
7
13
mtteam
No tak, od czasu do czasu i ja popijam... ha, ha, ha...
gość
Ja amolem smaruję miejsce ugryzienia komara i pomaga :)
mtteam
Ja na ukąszenia stosuje maść Tribiotic jest to maść z antybiotykiem i chroni przed zakażeniem. Amol zaś stosuje na ból brzucha np. na cukier kilka kropli....
lusia1982
mtteam - kilka dni temu kupiłam Tribiotic na moje rozpracowane wypryski i zadziałał fantastycznie, ale nie wiedziałam, że na ukąszenia też jest dobry.
mtteam
Tribiotic jest dobry na wszystko lusia... Ja bez niego się na żaden wyjazd nie wypuszczam... Jest również dobry na otarcia, pęcherze itd...
lusia1982
Właśnie stosuję go też na pęcherz, bo mnie buty obtarły, ale jeszcze bez większych efektów, muszę poczekać.
mtteam
Antybiotyk zrobi swoje... Dodatkowa ochrona przed zakażeniem...

Amol (Nycomed)

1 kupi ponownie
32 dodanych recenzji
Zobacz wszystkie opinie (32)

O produkcie

Stosowany wewnętrznie: przeziębienia (ból gardła, kaszel, chrypa), zaburzenia żołądkowo-jelitowe (nieżyt jelit, wzdęcia, mdłości, bóle brzucha), dolegliwości na tle nerwowym, zaburzenia snu, migrena. Zewnętrznie: bóle mięśniowe i staw Skład 100 g preparatu zawiera: 1,0 g olejku melisy indyjskiej; 1,0 g goździka; 2,4 g kory cynamonowej; 5,7 g cytryny; 2,4 g mięty pieprzowej; 2,4 g lawendy; 17,23 g mentolu; alkohol etylowy ad 100 g. Działanie Działa uspokajająco, dezynfekująco, poprawia krążenie. Wskazania Wewnętrznie: przeziębienia (ból gardła, kaszel, chrypa), zaburzenia żołądkowo-jelitowe (nieżyt jelit, wzdęcia, mdłości, bóle brzucha), dolegliwości na tle nerwowym, zaburzenia snu, migrena. Zewnętrznie: bóle mięśniowe i stawowe, rwa kulszowa, ból głowy, nerwobóle, ból zębów, ukąszenia owadów, wypryski skórne, higiena jamy ustnej. Dawkowanie Wewnętrznie: doustnie 10-15 kropli preparatu w 1/2 szklanki płynu lub z cukrem. Do inhalacji 1 łyżeczkę na 1 l gorącej wody. Zewnętrznie: wcierać bez rozcieńczania w bolące miejsca, można stosować w postaci okładu po rozcieńczeniu wodą (1:3).

Opinie

DODAJ OPINIĘ