Informujemy, że w dniu 13.06.2024 r. serwis produkty.mamotoja.pl (Bangla) zostanie zamknięty. Jeśli chcesz zachować treści swoich recenzji lub ciekawych wątków prosimy o samodzielne skopiowanie ich przed tą datą. Po zamknięciu serwisu produkty.mamotoja.pl, wszystkie treści na nim opublikowane zostaną trwale usunięte i nie będą archiwizowane.

Dziękujemy!

Redakcja mamotoja.pl



Dodatkowo informujemy, że w dniu 13.06.2024 r. wejdą w życie zmiany w Regulaminie oraz w Serwisie mamotoja.pl

Zmiany wynikają z potrzeby dostosowania Regulaminu oraz Serwisu do aktualnie świadczonych usług, jak również do obowiązujących przepisów prawa.

Najważniejsze zmiany obejmują między innymi:

Informujemy, że jeśli z jakichś powodów nie akceptujesz treści nowego Regulaminu, masz możliwość wcześniejszego wypowiedzenia umowy o świadczenie usługi prowadzenia Konta użytkownika. W tym celu skontaktuj się z nami pod adresem: redakcja@mamotoja.pl

Z nową treścią Regulaminu możesz zapoznać się tutaj.


Po zakończeniu świadczenia usług dane osobowe mogą być nadal przetwarzane, jednak wyłącznie, jeżeli jest to dozwolone lub wymagane w świetle obowiązującego prawa np. przetwarzanie w celach statystycznych, rozliczeniowych lub w celu dochodzenia roszczeń. W takim przypadku dane będą przetwarzane jedynie przez okres niezbędny do realizacji tego typu celów, nie dłużej niż 6 lat po zakończeniu świadczenia usług (okres przedawnienia roszczeń).

Liście Laurowe
Kiedyś ich nie lubiłam. Zawsze wkurzało mnie jak w podanym daniu czy porcji trafiałam na ten lisć. Taki twardy i co on tu robi. Ale odkąd trzeba było posiąść wiedzę o samodzielnym gotowaniu zup to bez niego ani rusz. I teraz na stałe zagościł w pojemniku z przyprawami. I przychodzi ten moment co sięgam po niego, bo nic nie zaczaruje na początek rosołu czy sosu jak on.
Zalety
podstawowa przyprawa w kuchni
tania
wydajna
Wady
0
1

Liście Laurowe (Kamis)

0 kupi ponownie
8 dodanych recenzji
Zobacz wszystkie opinie (8)

O produkcie

Przyprawę stanowią liście o przyjemnym, aromatycznym zapachu i korzenno - gorzkim smaku. Dobrze wysuszone liście powinny być całe (nie połamane), elastyczne, jasnozielone, bez plam i ogonków. Liście o zabarwieniu brązowym są stare i mają mniejszą wartość. Powinny być stosowane z umiarem, ponieważ ich gorzkawy smak może zaburzyć ostateczną postać potraw lub przetworów marynowanych. W daniach wymagających gotowania nie przetrzymujemy liści laurowych dłużej niż 15 - 20 min. Do słoików z marynatami dodajemy nie więcej nią 1-2 listki. Obecnie liściem laurowym przyprawia się potrawy duszone, zawiesiste zupy, ogórki, grzyby, warzywa. Używa się ich również do peklowania mięs, marynowania ryb, aromatyzowania octu, rosołów, budyniu oraz przyrządzania potraw z dziczyzny. Doskonale nadają się do zup jarzynowych, kartoflanki, sosów i pieczeni.

Opinie

DODAJ OPINIĘ