Paracetamol, tabletki (Herbapol Wrocław)

0 kupi ponownie
2 dodanych recenzji
Zobacz wszystkie opinie (2)

O produkcie

Paracetamol - lek przeciwbólowy. Skład: (1 tabletka): zawiera substancję czynną paracetamol - 500 mg. Substancje pomocnicze: powidon, karboksymetyloskrobia sodowa, skrobia żelowana, kwas stearynowy, celuloza mikrokrystaliczna, krzemionka koloidalna, karboksymetyloceluloza sodowa, magnezu stearynian. Działanie paracetamol jest lekiem, który wykazuje działanie przeciwbólowe i przeciwgorączkowe. Paracetamol jest metabolitem fenacetyny. Działanie przeciwbólowe jest zbliżone do działania niesterydowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). W odróżnieniu od innych leków z tej grupy nie działa przeciwzapalnie i nie wywołuje typowych dla tej grupy obwodowych działań niepożądanych. Jest lekiem bezpiecznym w dawkach terapeutycznych. Czas działania wynosi 4-8 h.Stosowany jest w łagodzeniu bólu ostrego i przewlekłego o umiarkowanym nasileniu. Szczególnie przydatny jest dla osób, które z różnych przyczyn nie mogą być leczone salicylanami. Wskazania bóle głowy, także migrenowe, nerwobóle, bóle zębów, bóle mięśniowe i kostne oraz bóle miesiączkowe , gorączka i ból w przeziębieniu i stanach grypopodobnych. Dawkowanie: dorośli 1-2 tabletki co 4 godziny do 4 razy na dobę. Maksymalna dawka u dorosłych podczas leczenia krótkotrwałego wynosi 4 g na dobę, podczas leczenia długotrwałego 2,6 g na dobę. Dzieci 6-12 lat od 1/2 do 1 tabletki co 4 godziny do 4 razy na dobę. maksymalna dawka dobowa dla dzieci wynosi 65 mg/kg mc.

Opinie

DODAJ OPINIĘ