Paracetamol 500 mg, tabletki (Filofarm)

0 kupi ponownie
0 dodanych recenzji
Zobacz wszystkie opinie (0)

O produkcie

Paracetamol to pochodna fenacetyny o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Paracetamol nie wpływa na agregację płytek krwi. Skład: 1 tabletka zawiera: substancję czynną: 500 mg paracetamolu oraz substancje pomocnicze: skrobię, poliwinylopirolidon, kwas stearynowy. Działanie W wyniku hamowania cyklooksygenazy kwasu arachidonowego, zapobiega tworzeniu się prostaglandyn w określonym układzie nerwowym (OUN). Zmniejszenie stężenia prostaglandyn w podwzgórzu wywołuje działanie przeciwgorączkowe. Działanie przeciwbólowe paracetamolu zbliżone jest do działania niesterydowych leków przeciwzapalnych (NLPZ) jednak paracetamol w odróżnieniu od leków tej grupy, nie hamuje obwodowo syntezy prostaglandyn. Dlatego nie działa przeciwzapalnie i nie wywołuje typowych dla NLPZ działań niepożądanych. Wskazania Jest lekiem z wyboru w leczeniu bólu i gorączki. Bóle o różnej etiologii: głowy, mięśni, zębów, stawów, nerwobóle, bóle miesiączkowe. Gorączka, np. w przebiegu przeziębienia lub grypy. Dawkowanie: Lek należy stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. Jeżeli lekarz nie zaleci inaczej stosować następujący schemat dawkowania. Dorośli 1-2 tabl. 3-4 razy na dobę (maksymalnie 8 tabletek w ciągu doby). Dzieci powyżej 12 lat: 1 tabletka 3-4 razy na dobę (maksymalnie 4 tabletki w ciągu doby. należy przestrzegać co najmniej 4 godzinnego odstępu między kolejnymi dawkami.

Opinie

Co pyli w czerwcu? [WIDEO]