Kindii Balsam z Emolientami (Cleanic)

20 kupi ponownie
28 dodanych recenzji
Zobacz wszystkie opinie (28)

O produkcie

Odpowiedni dobór preparatów pielęgnacyjnych jest szczególnie istotny dla zdrowia wyjątkowo delikatnej i wrażliwej skóry noworodków. Niedojrzała, jest narażona nie tylko na szybką utratę wody i niebezpieczne przesuszenie, ale także na atak drobnoustrojów. Dlatego wymaga stosowania sprawdzonych receptur o czystych, bezpiecznych składnikach, takich jak EMOLIENTY – substancje tłuszczowe odpowiedzialne za kondycję skóry maluszka i budowę skutecznej bariery chroniącej naskórek i zdrowie dziecka przed szkodliwymi czynnikami. Skóra noworodków jest aż o 30% cieńsza od skóry dojrzałej, a tym samym szczególnie narażona na działanie niebezpiecznych czynników zewnętrznych. Jej wyższe pH, a także brak odpowiedniej bariery ochronnej narażają dziecko na: działanie wirusów i bakterii, dyskomfort związany z przegrzaniem lub wyziębieniem, a także nieprzyjemne podrażniania wywołane np.: detergentami. Tak delikatna materia powinna być chroniona najskuteczniejszymi metodami i środkami zawierającymi EMOLIENTY. Rekomendowane przez pediatrów i dermatologów uzupełniają naturalne, obecne w skórze lipidy międzykomórkowe oraz substancje wiążące wodę. Długotrwale natłuszczają i nawilżają oraz regenerują płaszcz hydrolipidowy na powierzchni skóry.

EMOLIENTY stosowane regularnie, tworzą cienką warstwę na skórze noworodka, pozwalając na jej niezakłócony, prawidłowy rozwój i skuteczne funkcjonowanie. CLEANIC Kindii NEW BABY CARE z EMOLIENTAMI Dzięki marce CLEANIC Kindii, EMOLIENTY znalazły także zastosowanie w produktach pierwszej potrzeby-chusteczkach do codziennej pielęgnacji noworodków już od pierwszych dni życia. Posiadające pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka, New Baby Care zawierają nie tylko nawilżające i natłuszczające EMOLIENTY, ale także łagodzący i regenerujący PANTENOL. Jak przystało na produkty przyjazne dzieciom, chusteczki New Baby Care są pozbawione alkoholu, parabenów, PEG-ów, nie są perfumowane. Charakterystyczna, miękka chusteczka została opracowana tak, aby pielęgnacja maluszków przebiegała w najmilszy i najdelikatniejszy dla ich skóry sposób. Można je stosować również dla dzieci w wieku niemowlęcym.

wedlug mnie to najlepsze chusteczki firmy Cleanic. Mimo ceny warto je kupic. Moja corcia ma bardzo wrazliwa skore, atopowa, sklonna do podraznien, otarc i odparzen. Tymi chusteczkami wycieram jej i pupe, i racz... zobacz całą opinię

Opinie

DODAJ OPINIĘ