Camilia - homeopatia na bolesne ząbkowanie
Do zakupu zachęciła mnie reklama w aptece. Próbowałam maści Bobodent, która co prawda działała (na krótko, ale zawsze coś) i postanowiłam spróbować czegoś innego, co mogłoby zadziałać na dłużej. Wiedziałam, że Camilia to środek homeopatyczny, ale chcąc ulżyć córeczce, wiedziona dobrymi chęciami, zdecydowałam się na zakup.

Córka nie krzywiła się po podaniu jej środka i jest to niewątpliwie jego zaletą. Niestety na ból dziąsełek Camilia się nie sprawdziła, natomiast informacja o homeopatii ( "W zależności od stężenia preparaty homeopatyczne mogą nie zawierać ani jednej cząsteczki substancji aktywnej, a efekty lecznicze takich środków (poza efektem placebo) byłyby sprzeczne z podstawowymi prawami fizyki") tak.

Wydałam zatem 22 zł za 10 ml wody, co przy zakupie 1 litra Camilii wyszłoby mi drożej, niż zakup 1 litra całkiem niezłej wody Perrier'a (Camilia byłaby wydatkiem bagatela 220 zł, a Perrier zaledwie 8,4 zł).

Reklama Camilii sprawia wrażenie, że środek ten jest skuteczny. Moim zdaniem to niestety efekt placebo, który działa na mamy, które zachęcane przez reklamy zdają się wierzyć w działanie "leku", który zwyczajnie nie działa.
Zalety
dziecko nie krzywi się po podaniu
Wady
wysoka cena
0
13

Camilia - homeopatia na bolesne ząbkowanie (Boiron)

2 kupi ponownie
116 dodanych recenzji
Zobacz wszystkie opinie (116)

O produkcie

Camilia®  łagodzi i zapobiega przykrym objawom związanym z ząbkowaniem i towarzyszącym im komplikacjom. Dzięki odpowiednio dobranym składnikom zwalcza najczęściej występujące problemy: ból, stany zapalne dziąseł i biegunkę. Camilia® zawiera w swoim składzie 3 leki pojedyncze, z których każdy wykazuje korzystne działanie w problemach związanych z wyrzynaniem się mleczaków. Chamomilla vulgaris (dziki rumianek) łagodzi w szczególności ból, ma działanie przeciwgorączkowe i doskonale radzi sobie z nadpobudliwością, irytacją i niepokojem wywołanymi bólem związanym z ząbkowaniem. Phytolacca decandra (szkarłatka) łagodzi ból i stan zapalny dziąseł oraz ma dobroczynne działanie na rozpulchnienie dziąseł. Natomiast Rheum (rzewień) ma działanie przeciwbiegunkowe. Camilia® jest lekiem w postaci bezsmakowego, bezbarwnego płynu.

Poza opisanymi wcześniej składnikami zawiera wyłącznie wodę oczyszczoną – nie zawiera cukru, konserwantów ani barwników. Camilia® to: łatwość wyboru leku na ząbkowanie – kompleksowe działanie dzięki składnikom łagodzącym wszystkie najczęściej występujące objawy towarzyszące ząbkowaniu (gorączka, ból, biegunka) oraz stany zapalne dziąseł higieniczne zastosowanie leku w każdych okolicznościach, również poza domem (na przykład na spacerze) – nowoczesna i sterylna forma podania – lek w postaci jednorazowych pojemniczków (minimsów) bezproblemowa aplikacja – nie ma potrzeby zakraplania na bolące dziąsło – zawartość minimsa należy wkroplić bezpośrednio do buzi dziecka, a lek wchłaniany jest przez błony śluzowe – minims umożliwia aplikację leku bez kontaktu z bolącym dziąsłem pewność wyboru leku bezpiecznego –  Camilia® nie zawiera lidokainy (środka znieczulającego). We Francji matki stosujące ten lek zaufały mu na tyle, że w ciągu kilku lat od wprowadzenia na rynek stał się on liderem w grupie leków stosowanych na ząbkowanie. W 2009 roku kupiły aż 1 800 000 opakowań (!) tego leku. Co druga matka we Francji zna i stosuje Camilię®, natomiast aż 91 proc. spośród nich poleca ten lek innym mamom W Kanadzie – podobnie, jak we Francji – ten nowoczesny lek cieszy się niezwykłym zaufaniem rodziców. Przeprowadzone już w 2001 roku badanie wykazało, że aż 97 proc. spośród 200 zapytanych matek, było zadowolenych z zastosowania tego leku.

Postać farmaceutyczna: Roztwór doustny. Skład jakościowy i ilościowy 1 pojemnik jednodawkowy (minims – 1 ml) zawiera: Chamomilla vulgaris 9 CH 333,3 mg Phytolacca decandra 5 CH 333,3 mg Rheum 5 CH 333,3 mg Wskazania do stosowania Bolesne ząbkowanie u niemowląt.

Dawkowanie i sposób podawania: Jeśli lekarz nie zaleci inaczej należy stosować następujący schemat dawkowania: 2 – 3 razy dziennie wkraplać doustnie zawartość całego pojemniczka (minimsa). Jeśli objawy nasilają się lub nie ustępują po trzech dniach leczenia wskazane jest zasięgnięcie porady lekarza. Sposób użycia Otworzyć saszetkę. Oderwać jeden pojemniczek. Zamknąć dokładnie saszetkę zawierającą pozostałe minimsy. Przekręcić u ułamać końcówkę. Zawartość pojemniczka wprowadzić do jamy ustnej dziecka, utrzymując je w pozycji siedzącej. Boiron

Opinie

DODAJ OPINIĘ