Informujemy, że w dniu 13.06.2024 r. serwis produkty.mamotoja.pl (Bangla) zostanie zamknięty. Jeśli chcesz zachować treści swoich recenzji lub ciekawych wątków prosimy o samodzielne skopiowanie ich przed tą datą. Po zamknięciu serwisu produkty.mamotoja.pl, wszystkie treści na nim opublikowane zostaną trwale usunięte i nie będą archiwizowane.

Dziękujemy!

Redakcja mamotoja.pl



Dodatkowo informujemy, że w dniu 13.06.2024 r. wejdą w życie zmiany w Regulaminie oraz w Serwisie mamotoja.pl

Zmiany wynikają z potrzeby dostosowania Regulaminu oraz Serwisu do aktualnie świadczonych usług, jak również do obowiązujących przepisów prawa.

Najważniejsze zmiany obejmują między innymi:

Informujemy, że jeśli z jakichś powodów nie akceptujesz treści nowego Regulaminu, masz możliwość wcześniejszego wypowiedzenia umowy o świadczenie usługi prowadzenia Konta użytkownika. W tym celu skontaktuj się z nami pod adresem: redakcja@mamotoja.pl

Z nową treścią Regulaminu możesz zapoznać się tutaj.


Po zakończeniu świadczenia usług dane osobowe mogą być nadal przetwarzane, jednak wyłącznie, jeżeli jest to dozwolone lub wymagane w świetle obowiązującego prawa np. przetwarzanie w celach statystycznych, rozliczeniowych lub w celu dochodzenia roszczeń. W takim przypadku dane będą przetwarzane jedynie przez okres niezbędny do realizacji tego typu celów, nie dłużej niż 6 lat po zakończeniu świadczenia usług (okres przedawnienia roszczeń).

Clexane, Enoxaparinum natricum, ampułko-strzykawki do iniekcji
Clexane to jedna z postaci heparyny, lek najczęściej podawany przy złamaniach oraz w przypadku leczenia zakrzepicy kończyn dolnych.

Moja recenzja dotyczy przyjmowania clexane w ciąży.
W ciąży również jest wiele przyczyn podawania leku, ja przyjmowałam go m. in. z powodu dużego krwiaka, od 8 tygodnia ciąży do porodu i jeszcze 3 tygodnie po porodzie.

Lek jest w postaci gotowych do użycia ampułko - strzykawek, pakowanych każda osobno, z cieniutką igiełką o długości około 1 cm.

Lekarz zalecił mi wykonywanie zastrzyków w brzuch po złapaniu i odciągnięciu fałdu skórnego.
Technika może budzić grozę, sama byłam przerażona i nad pierwszym zastrzykiem bardzo długo "modliłam się " nie mogąc się ukłuć.
Ale jak to się mówi wszystko jest kwestią wprawy, po 7 miesiącach robiłam juz sobie zastrzyki lepiej niż nie jedna pielęgniarka :)

Jeżeli chodzi o odczuwanie bólu to jest to rzecz względna, u mnie wyglądało to tak, że jak minął pierwszy szok związany z robieniem sobie zastrzyków stwierdziłam że nie jest źle, nawet nie boli, natomiast gdzieś po miesiącu psychicznie nie byłam w stanie się ukłuć, bo skóra była tak wrażliwa że juz sam dotyk igły bolał, jednak ten okres minął i potem było juz coraz lepiej.
Na pewno trzeba odnaleźć miejsca które są mniej wrażliwe na ból, no i wypracować sobie własną technikę.
U mnie takim miejscem był fałdek na samym boku na wysokości pępka, w efekcie większość zastrzyków lądowała tam. Dobrze jest sie na początku poszczypać po brzuchu żeby wyczuć gdzie boli bardziej a gdzie mniej, czasami wystarczy przesunąć igłę o kilka milimetrów :)
Niestety po zastrzykach często pojawiają się siniaki, a po pewnym czasie zrosty.

Co do efektów leczenia, mój lekarz twierdził że to dzięki tym zastrzykom było dobrze, krwiak sie wchłonął, a ciąża utrzymała sie.
Zwrócił uwagę że porody przy stosowaniu tych zastrzyków czasami są przed terminem, na skutek szybszego starzenia sie łożyska (robią się zwapnienia) i często kończą sie cesarskim cięciem, a dzieci czasem rodzą sie duże na skutek zwiększonego przepływu krwi przez łożysko. Poza tym pod koniec ciąży trzeba bardziej wnikliwie kontrolować ten przepływ.
U mnie w sumie sprawdziło się wszystko: urodziłam na początku 36 tygodnia, przez cc, a córeczka jak na ten tydzień spora 2770 g :)

Poza dyskomfortem związanym z codzinnym robieniem sobie zastrzyków właściwie nie ma odczuwalnych skutków ubocznych.
Jedynie morfologia na badaniach jest słabsza, bo heparyna rozrzedza i wypełnia krew.

Lek jest normalnie bardzo drogi, kosztuje ok. 120 zł za 10 ampułkostrzykawek, jednak po refundacji jego cena wynosi około 12 zł, także do przyjęcia :)
Zalety
skuteczny lek;
przystepna cena
Wady
trzeba samemu sobie robić zastrzyki;
robią się zrosty i siniaki;
gdy brzuch jest juz duży dośc ciezko się ukłuć;
Zdjęcia użytkownika
0
34

Clexane, Enoxaparinum natricum, ampułko-strzykawki do iniekcji (Aventis)

0 kupi ponownie
1 dodanych recenzji
Zobacz wszystkie opinie (1)

O produkcie

Wskazania: Profilaktyka żylnej choroby zakrzepowo-zatorowej, szczególnie u osób poddawanych zabiegom chirurgicznym lub długotrwale unieruchomionych. Leczenie zakrzepicy żył głębokich powikłanej lub nie powikłanej zatorowością płucną. Leczenie niestabilnej dławicy piersiowej i zawału serca. Profilaktyka tworzenia się skrzeplin w krążeniu pozaustrojowym w czasie hemodializy. Dawkowanie: Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz. Możliwe skutki uboczne: Krwawienie. Odnotowano doniesienia o dużych krwotokach, włączając krwawienia zaotrzewnowe i wewnątrzczaszkowe. Krwiak w miejscu podania, małopłytkowość, odczyny alergiczne, bardzo rzadko martwica skóry w miejscu podania (pierwsze jej objawy stanowią wskazanie do odstawienia leku), przemijające zwiększenie aktywności enzymów wątrobowych. Poinformuj lekarza: Gdy masz czynne, duże krwawienia lub choroby obciążone ryzykiem wystąpienia niekontrolowanych krwotoków w wyniku np. ciężkiego bakteryjnego zapalenia wsierdzia, czynnej choroby wrzodowej żołądka lub dwunastnicy, niedawno przebytego udaru krwotocznego mózgu. Gdy przyjmujesz kwas acetylosalicylowy, niesteroidowe leki przeciwzapalne o działaniu ogólnym, tiklopidynę, klopidogrel, leki trombolityczne, przeciwzakrzepowe, przeciwpłytkowe, dekstran i glikokortykosteroidy o działaniu ogólnym. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią (lek może być stosowany w ciąży jedynie w przypadku zdecydowanej konieczności. Zaleca się unikanie karmienia piersią w czasie stosowania leku). 

Opinie

DODAJ OPINIĘ