Informujemy, że w dniu 13.06.2024 r. serwis produkty.mamotoja.pl (Bangla) zostanie zamknięty. Jeśli chcesz zachować treści swoich recenzji lub ciekawych wątków prosimy o samodzielne skopiowanie ich przed tą datą. Po zamknięciu serwisu produkty.mamotoja.pl, wszystkie treści na nim opublikowane zostaną trwale usunięte i nie będą archiwizowane.

Dziękujemy!

Redakcja mamotoja.pl



Dodatkowo informujemy, że w dniu 13.06.2024 r. wejdą w życie zmiany w Regulaminie oraz w Serwisie mamotoja.pl

Zmiany wynikają z potrzeby dostosowania Regulaminu oraz Serwisu do aktualnie świadczonych usług, jak również do obowiązujących przepisów prawa.

Najważniejsze zmiany obejmują między innymi:

Informujemy, że jeśli z jakichś powodów nie akceptujesz treści nowego Regulaminu, masz możliwość wcześniejszego wypowiedzenia umowy o świadczenie usługi prowadzenia Konta użytkownika. W tym celu skontaktuj się z nami pod adresem: redakcja@mamotoja.pl

Z nową treścią Regulaminu możesz zapoznać się tutaj.


Po zakończeniu świadczenia usług dane osobowe mogą być nadal przetwarzane, jednak wyłącznie, jeżeli jest to dozwolone lub wymagane w świetle obowiązującego prawa np. przetwarzanie w celach statystycznych, rozliczeniowych lub w celu dochodzenia roszczeń. W takim przypadku dane będą przetwarzane jedynie przez okres niezbędny do realizacji tego typu celów, nie dłużej niż 6 lat po zakończeniu świadczenia usług (okres przedawnienia roszczeń).

Test Menopauzalny (Amil)

0 kupi ponownie
0 dodanych recenzji
Zobacz wszystkie opinie (0)

O produkcie

Jeśli otrzymam dwa różne wyniki pozytywny i negatywny lub dwa pozytywne czy to oznacza, że nie mogę zajść w ciążę? Test menopauzalny AMIL wykrywa tylko podwyższony poziom FSH w moczu, co pozwala stwierdzić czy weszłaś już w okres przedmenopauzalny. W żaden sposób nie określa płodności i nie może być stosowany jako metoda antykoncepcji. Jeśli stosujesz obecnie jakiekolwiek metody antykoncepcji nie przerywaj ich do chwili przedyskutowania wyników testu z lekarzem. Jak wiarygodny jest test menopauzalny AMIL? Na podstawie badań laboratoryjnych i klinicznych wykazano, iż wiarygodność testu menopauzalnego AMIL wynosi 98,7% . Zaobserwowałam u siebie pewne objawy charakterystyczne dla okresu menopauzalnego, jednak nadal miesiączkuję. Czy mam menopauzę? Nie, menopauza oznacza ustanie krwawienia miesięcznego. Możesz być w okresie przedmenopauzalnym. Skonsultuj się ze swoim lekarzem oraz zapoznaj się z pytaniem 8, żeby dowiedzieć się jak radzić sobie z objawami okresu menopauzalnego. Jakie czynniki mogą wpłynąć na wynik testu menopauzalnego AMIL? Na wynik testu mogą mieć wpływ: - niektóre leki hormonalne, - doustne środki antykoncepcyjne, - ciąża, - dysfunkcja przysadki mózgowej. Alkohol i  powszechnie stosowane leki nie powinny mieć wpływu na wynik testu. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości co do przyjmowanych leków skonsultuj się z lekarzem. Skąd mogę wiedzieć, że test menopauzalny AMIL został przeprowadzony prawidłowo? Jeżeli w obszarze kontrolnym (C) pojawi się czerwona linia możesz być pewna, że test został przeprowadzony prawidłowo. Co mogę zrobić, aby złagodzić objawy okresu menopauzalnego? W łagodzeniu objawów okresu menopauzalnego pomocna jest odpowiednia dieta, ćwiczenia fizyczne, ograniczenie spożywania alkoholu, kofeiny, palenia tytoniu, przyjmowanie naturalnych suplementów takich jak soja i pluskwica groniasta. Istnieją także leki na receptę, które łagodzą objawy okresu menopauzalnego. Przyjmowanie takich preparatów należy zawsze uzgodnić z lekarzem. Ważne Do przeprowadzenia testu najlepiej wykorzystać pierwszy poranny mocz, ponieważ zawiera największą ilość hormonu FSH.   Działanie Test menopauzalny AMIL wykrywa podwyższony poziom hormonu folikulotropowego (FSH) w moczu kobiety. Wraz z wiekiem i rozpoczęciem okresu menopauzalnego zmniejsza się ilość estrogenu produkowanego przez Twój organizm, który na zasadzie sprzężenia zwrotnego, powoduje zwiększenie wydzielania hormonu FSH. Dwukrotne wykrycie podwyższonego poziomu FSH w moczu w połączeniu z wystąpieniem charakterystycznych symptomów pozwala stwierdzić czy weszłaś już w okres przedmenopauzalny.   Wskazania Kiedy można wykonać test menopauzalny AMIL? Jeśli jesteś w wieku menopauzalnym lub tuż przed oraz zaobserwowałaś u siebie symptomy charakterystyczne dla tego okresu powinnaś wykonać test. Wykonaj badanie dwukrotnie w odstępie tygodnia (pierwszy test przeprowadź w pierwszym tygodniu cyklu) wykorzystując pierwszy poranny mocz.  

Opinie