Tobradex, maść lub krople
Zapisano mi Tobradex w kroplach kiedy zrobił mi się jęczmień, muszę przyznać że poprawa była widoczna z dnia na dzień. Nie czułam żadnych efektów ubocznych pieczenia, czy dyskomfortu po zastosowaniu. Krople w pełni spełniły swoją rolę, jęczmień został wyleczony.
Po kilku latach znowu zetknęłam się z tymi kroplami, kiedy zalecił mi ich zastosowanie WETERYNARZ, mój pies miał zapalenie oczu, białka zrobiły się krwisto czerwone i tu także krople spisały się na medal. Ostatnio zastosowałam je także u kota który co rusz ma zapalenie spojówek i także leczenie zakończyło się sukcesem. Teraz kiedy ktokolwiek ma problemy z oczami polecam te krople i śmiało mogę dopowiedzieć "testowano na zwierzętach":).
Zalety
działają szybko przynosząc oczekiwany skutek
nie podrażniają, nie mają skutków ubocznych
świetnie leczą oczy zwierząt
Wady
brak
0
2

Tobradex, maść lub krople (Alcon Pharmaceuticals)

0 kupi ponownie
4 dodanych recenzji
Zobacz wszystkie opinie (4)

O produkcie

Leczenie zapalenia i zapobieganie zakażeniu po operacyjnym usunięciu zaćmy. Leczenie bakteryjnego zapalenia spojówek i brzegów powiek. Skład: 1 ml zawiesiny zawiera 3 mg tobramycyny i 1 mg deksametazonu. Działanie: Preparat do stosowania dospojówkowego - połączenie antybiotyku z syntetycznym glikokortykosteroidem. Tobramycyna - antybiotyk aminoglikozydowy - działa bakteriobójczo na bakterie Gram-dodatnie (Staphylococcus aureus i S. epidermidis - w tym także na szczepy MRSA i koagulazo-ujemne, Streptococcus spp. - włącznie ze szczepami opornymi na penicylinę) oraz Gram-ujemne (Escherichia coli, Proteus mirabilis, Klebsiella pneumoniae, Enterobacter spp., Serratia marcescens, Citrobacterr spp., Acinetobacter spp., Pseudomonas aeruginosa, Morganella morgani, Haemophilus influenzae, Moraxella spp.). Wykazuje oporność krzyżową z gentamycyną. Tobramycyna zastosowana do worka spojówkowego osiąga miejscowo bardzo duże stężenia, dzięki czemu jej skuteczność wobec patogenów wywołujących powierzchowne zakażenia oka jest większa, niż po podaniu układowym. Zastosowana miejscowo do oka osiąga jedynie nieznaczne stężenie w osoczu. Deksametazon działa przeciwzapalnie w wyniku zmniejszenia uwalniania mediatorów stanu zapalnego oraz hamowaniu adhezji leukocytów do nabłonka naczyniowego. Dawkowanie: Dorośli i młodzież: 1-2 krople co 4-6 h do worka spojówkowego (w ciągu pierwszych 24-48 h leczenia preparat można podawać co 2 h). W miarę uzyskiwania poprawy należy zwiększać odstęp między dawkami. W ciężkich przypadkach 1-2 krople co 1 h do worka spojówkowego, do uzyskania poprawy; następnie rzadziej: 1-2 krople co 2 h przez 3 dni, dalej 1-2 krople co 4 h przez 5-8 dni, na końcu 1-2 krople codziennie przez 5-8 dni. Po zabiegu usunięcia zaćmy: 1-2 krople 4 razy na dobę, zaczynając od dnia po zabiegu do 24 dni. Lek można zastosować dzień przed zabiegiem w dawce 1 kropla 4 razy na dobę, następnie 1 kropla po zabiegu i 1 kropla 4 razy na dobę przez 23 dni. W razie konieczności lek można stosować częściej do dawki 1 kropla co 2 h przez pierwsze 2 dni leczenia.

Opinie

DODAJ OPINIĘ