Duphalac Syrop
Będąc w ciąży różnie u mnie z tym wypróżnianiem było
:-) Przeważnie gorzej niż lepiej. Przy stosowaniu dodatkowych preparatów zawierających sporą ilość żelaza zaparcia były nieuniknione.
Lekarz ginekolog przepisał mi ten specyfik i faktycznie muszę przyznać, że pomaga. Wypróżnianie nie było już takie straszne i nie stresowałam się przed pójściem do toalety. Jest to preparat o tyle delikatny, że można go stosować zarówno w ciąży jak i u niemowląt i małych dzieci.
Gdy córka zaczęła jeść coś innego niż tylko pierś zaparcia były u nas na porządku dziennym. Gdy żadne domowe środki nie pomagały, sięgałam po duphalac i było po kłopocie. Preparat ma przyjemny, dość słodkawy smak. Nie powoduje odruchu wymiotnego i nie trzeba podawać jakiś zastraszających ilości dziecku, aby był efekt.
Stosowałam go regularnie przez kilka dni, stopniowo zmniejszając dawkę, aż do całkowitego odstawienia, gdy zauważyłam, że dziecko już normalnie się wypróżnia.

Minus mam nie do właściwości leku, ale do tego, że ulotka owinięta jest w koło butelki i oderwawszy ulotkę pierwszy raz już nie mogłam jej przykleić ponownie i teraz sterczy tak i powiewa od czasu do czasu na półce :-)
Zalety
naprawdę działa
delikatny dla kobiet w ciąży, niemowląt
dołaczona miarka
Wady
ulotka majda w koło butelki
0
29

Duphalac Syrop (Solvay Pharma)

0 kupi ponownie
5 dodanych recenzji
Zobacz wszystkie opinie (5)

O produkcie

Preparat Duphalac zawiera substancję czynną laktulozę, która działa przeczyszczająco. W jelicie grubym laktuloza jest rozkładana przez bakterie jelitowe do niskocząsteczkowych kwasów organicznych, takich, jak kwas mlekowy i kwas octowy. Prowadzi to do zakwaszenia treści jelita, co pobudza jego perystatykę (kurczenie się) oraz zmian ciśnienia osmotycznego (ściągnięcia wody do światła jelita), co normalizuje konsystencję stolca. W przypadku encefalopatii wątrobowej (PSE) na tle nadciśnienia wrotnego laktuloza powoduje zmniejszenie zawartości amoniaku we krwi w następujący sposób: "zakwaszając zawartość jelita grubego hamuje wzrost bakterii rozkładających białka, co powoduje zmniejszenie produkcji amoniaku i innych toksyn, "zakwaszenie zawartości jelita powoduje przekształcenie amoniaku w jon amonowy, który praktycznie nie wchłania się z jelita do krwiobiegu. W dodatku zakwaszenie treści jelita powoduje przechodzenie amoniaku z krwi do światła jelita oraz przyspieszenie wydalania kału na zewnątrz. Opisane zmiany w metabolizmie amoniaku zwiększają tolerancję białka w diecie pacjentów z niewydolnością wątroby. Laktuloza jest rozkładana przez bakterie w jelicie grubym do niskocząsteczkowych kwasów tłuszczowych, nie jest rozkładana w żołądku ani w jelicie cienkim. Praktycznie nie wchłania się w jelicie cienkim (maksymalnie 2% - wydalane z moczem). Sposób użycia: Dorośli: - przeczyszczająco - doustnie, zazwyczaj 30-45 ml (2-3 łyżki stołowe) przed śniadaniem lub po 15 ml (1 łyżka) 3 razy na dobę przed posiłkami. Po uzyskaniu efektu - 15 ml syropu na czczo. - w niewydolności wątroby - doustnie, 100 - 180 ml na dobę w 4-6 dawkach. Dzieci: - przeczyszczająco - początkowo, niemowlęta - 5 ml, dzieci od 1 do 6 lat 10 ml, od 7 do 14 lat 15 ml na dobę. Następnie dawkę leku można stopniowo zwiększać co 3 dni, aż do uzyskania prawidłowych wypróżnień. Jeżeli wystąpią wzdęcia brzucha, należy zmniejszyć dawkę do tolerowanej przez dziecko. Zaleca się podawanie syropu z laktulozą po rozcieńczeniu wodą lub sokiem owocowym. Skład: 15 ml preparatu Duphalac zawiera substancję czynną: 10 g laktulozy oraz < 1,65 g galaktozy, < 0,9 g laktozy i ilości śladowe innych cukrów. Wskazania: Zaparcia przewlekłe i nawykowe. Encefalopatia wątrobowa - zapobieganie i leczenie śpiączki wątrobowej oraz stanu przedśpiączkowego. Przeciwwskazania: Galaktozemia. Znana nadwrażliwość na laktulozę lub pośrednie produkty do jej syntezy. Podobnie jak inne leki przeczyszczające, duphalac nie powinien być stosowany w przypadku pojawiającego się nagle bólu brzucha oraz niedrożności jelit.

Opinie

DODAJ OPINIĘ