Hari Kunzru, Czerwona pigułka (Rebis)

0 kupi ponownie
0 dodanych recenzji
Zobacz wszystkie opinie (0)

O produkcie

Najnowsza powieść autora Impresjonisty: Czerwona pigułka, przełożyła Katarzyna Karłowska

Wielowarstwowa historia opowiedziana przez pryzmat mrocznej przeszłości

Czerwona pigułka to powieść o inwigilacji, wyborach rodem z Matrixa, kwestiach alt-right, o kreatywności, ludzkiej psychice i historii. To opowieść z XXI wieku opowiedziana przez pryzmat przeszłości, której najmroczniejsze rozdziały wciąż mają wpływ na naszą teraźniejszość. Przede wszystkim jednak jest to opowieść o miłości, która potrafi przetrwać w świecie całkowicie pozbawionym znaczenia.

Mało znany nowojorski  pisarz na trzy miesiące rozstaje się z młodą żoną i córeczką i przyjeżdża na stypendium nad berlińskie jezioro Wannsee, licząc, że tu dozna twórczego natchnienia i wreszcie napisze kolejną książkę. Okazuje się jednak, że dom, w którym ma zamieszkać wraz z innymi stypendystami, odbiega od jego wyobrażeń – nie mogąc znieść monitorowanej pracy przy biurku we wspólnej sali, zaczyna się zamykać w swoim pokoju, gdzie godzinami ogląda naładowany przemocą serial o policjantach. Gdy przypadkiem na imprezie w mieście poznaje Antona, jego twórcę, i rozmawiają o pesymizmie, bohater popada w obsesję związaną z charyzmatycznym scenarzystą. Podróż do jądra moralnej ciemności grozi utratą wszystkiego, co dlań najważniejsze, razem ze zdrowiem psychicznym.

Hari Kunzru  - brytyjski powieściopisarz i dziennikarz, wiceprezes angielskiego PEN Clubu. Pracował m.in. dla „Guardiana” i „Daily Telegraph”, jest autorem podcastów i licznych tekstów o współczesnej technologii, kulturze i muzyce, a przede wszystkim nagradzanych powieści Impresjonista, Transmisja oraz My Revolutions, Gods Without Men, Białe łzy i zbioru opowiadań Noise. Czerwona pigułka to najnowsza powieść uznanego autora. Mieszka w Nowym Jorku z żoną Katie Kitamurą, również pisarką i dziennikarką.

Opinie

"Nasz seks powszedni" - rozmowa mamotoja.pl z seksuologiem o tym czy obecność mężczyzny przy porodzie może osłabić więź seksualną