NAN OPTIPRO Plus 4 (Mleka modyfikowane NAN OPTIPRO 2)

0 kupi ponownie
0 dodanych recenzji
Zobacz wszystkie opinie (0)

O produkcie

Specjalnie z myślą o dzieciach po drugim roku życia, które dotychczas karmione były mlekiem modyfikowanym NAN OPTIPRO® Plus 3, powiększono znaną już rodzicom linię - powstało NAN OPTIPRO® Plus 4. Zawiera ono wysokiej jakości białko OPTIPRO® oraz aktywne kultury bakterii Lactobacillus reuteri, takie jak w mleku mamy. W skład nowej kompozycji wchodzi również witamina D - składnik ważny dla prawidłowego rozwoju kości dziecka. Już 2 kubki NAN OPTIPRO® Plus 4 wystarczą, by dostarczyć 85% dziennego zapotrzebowania dziecka na ten składnik.

NAN OPTIPRO® Plus 4 jest również źródłem immunoskładników – cynku, witaminy A i C, ważnych dla prawidłowego funkcjonowania układu odpornościowego dziecka. We wspominanej już porcji – 2 kubkach, zawarte jest 80% dziennego zapotrzebowania na witaminę A i 75% na cynk. NAN OPTIPRO® Plus 4 stanowi kontynuację żywienia mlekiem NAN OPTIPRO® Plus 3.

Dziecko w trzecim roku życia potrzebuje każdego dnia tyle samo witaminy D, co osoba dorosła. Jeśli uwzględnimy masę ciała, jego zapotrzebowanie na ten składnik w przeliczeniu na kilogram masy ciała jest w przybliżeniu 4 razy większe niż u jego mamy czy taty. Inne jest także zapotrzebowanie na inne składniki – dziecko potrzebuje ponad 2 razy więcej witaminy A, o 90% więcej witaminy C i ponad 30% więcej cynku w przeliczeniu na kilogram masy ciała niż jego mama. To bardzo duża różnica, szczególnie, jeśli wiemy, o ile większe są porcje żywności spożywane przez osoby dorosłe od tych zjadanych przez trzylatki. Ilość energii, jaką powinno przyjmować dziecko, jest przecież znacznie, nawet 2-3 razy, mniejsza niż u dorosłych.

Zaspokojenie tych potrzeb możliwe jest wyłącznie, gdy jadłospis dziecka komponowany jest bardzo uważnie. Znajdować się w nim powinny przede wszystkim produkty o wysokiej gęstości odżywczej, czyli takie, które przy niewielkiej kaloryczności są bogate w ważne składniki odżywcze.

Opinie

Redakcja Mamotoja.pl na Dzień Dziecka