Informujemy, że w dniu 13.06.2024 r. serwis produkty.mamotoja.pl (Bangla) zostanie zamknięty. Jeśli chcesz zachować treści swoich recenzji lub ciekawych wątków prosimy o samodzielne skopiowanie ich przed tą datą. Po zamknięciu serwisu produkty.mamotoja.pl, wszystkie treści na nim opublikowane zostaną trwale usunięte i nie będą archiwizowane.

Dziękujemy!

Redakcja mamotoja.pl



Dodatkowo informujemy, że w dniu 13.06.2024 r. wejdą w życie zmiany w Regulaminie oraz w Serwisie mamotoja.pl

Zmiany wynikają z potrzeby dostosowania Regulaminu oraz Serwisu do aktualnie świadczonych usług, jak również do obowiązujących przepisów prawa.

Najważniejsze zmiany obejmują między innymi:

Informujemy, że jeśli z jakichś powodów nie akceptujesz treści nowego Regulaminu, masz możliwość wcześniejszego wypowiedzenia umowy o świadczenie usługi prowadzenia Konta użytkownika. W tym celu skontaktuj się z nami pod adresem: redakcja@mamotoja.pl

Z nową treścią Regulaminu możesz zapoznać się tutaj.


Po zakończeniu świadczenia usług dane osobowe mogą być nadal przetwarzane, jednak wyłącznie, jeżeli jest to dozwolone lub wymagane w świetle obowiązującego prawa np. przetwarzanie w celach statystycznych, rozliczeniowych lub w celu dochodzenia roszczeń. W takim przypadku dane będą przetwarzane jedynie przez okres niezbędny do realizacji tego typu celów, nie dłużej niż 6 lat po zakończeniu świadczenia usług (okres przedawnienia roszczeń).

Różowa czapeczka, Andrew Joyner (Prószyński i S-ka)

1 kupi ponownie
1 dodanych recenzji
Zobacz wszystkie opinie (1)

O produkcie

Publikacja z dedykacją dla wszystkich dziewczyn (starszych i młodszych), które idą do przodu. Ta urocza i inspirująca książka upamiętnia Marsze Kobiet z 2017 roku. Ich symbolem były różowe czapki. Kilka miesięcy wcześniej ubrane na czarno kobiety w Polsce szły w deszczu pod czarnymi parasolkami. I tu, i tam chodziło o prawa kobiet. "Książka, przygotowana na rocznicę Marszu Kobiet, skupia się na jednym z najbardziej rozpoznawalnych obrazów z protestów: różowej czapce. Australijski ilustrator Joyner wyobraża sobie jedną z możliwych historyjek dla takiej czapki: starsza kobieta robi ją na drutach, strzela sobie z nią selfie, a następnie używa jej do ogrzania stóp. Czapka nie pozostaje przy niej na długo. „To była różowa czapeczka. Przytulna różowa czapeczka. Dopóki...” – pisze Joyner, a potem… kot chwyta za czapeczkę i bawi się nią. Czapeczka trafia kolejno do niemowlęcia, psa i dziewczyny, która używa jej jako rękawicy bokserskiej, torby z materiałami plastycznymi, aby wreszcie dołączyć do ogromnej grupy maszerujących, ubranych różowe czapki, którzy niosą plakaty z hasłami: „Prawa kobiet to prawa człowieka” i „Przyszłość jest kobietą”. Delikatne, akcentowane jedynie różem rysunki Joynera są eleganckie, a treść koncentruje się na kobietach i dziewczynkach". Publisher's Weekly "Opis podróży różowej czapki przygotowany przez Andrew Joynera to hołd dla mocy symbolu, koloru i dla milionów ludzi, którzy demonstrowali w imię solidarności na całym świecie w styczniu zeszłego roku. „Najpierw nie było czapeczki”, zaczyna się ta opowieść, a następnie, dzięki drutom starszej kobiety, czapka powstaje. To śliczna, intensywnie różowa, wręcz szokująco różowa, czapka à la Schiaparelli. Jaskrawy róż czapki stanowi jedyny kolor w zabawnych ilustracjach Joynera. Czapka ogrzewa głowę, czajniczek i palce, zanim zostanie zabrana przez psotnego kota. Po wyjściu w świat różowa czapka zapewnia przytulność dziecku, potem porywa ją szybki pies, zanim wreszcie uratuje ją towarzyszka psa, młoda dziewczyna. Umyta i osuszona, różowa czapka zdobi głowę dziewczyny, gdy ta maszeruje w tłumie mężczyzn i kobiet w obronie praw kobiet – wszyscy mają różowe czapki. Uważni czytelnicy zauważą, że ramka ze zdjęciem tej samej młodej dziewczyny stoi na stole obok dziergającej czapkę starszej kobiety. Ta prosta i radosna opowieść podkreśla znaczenie opieki oraz wsparcia, jakie kobiety zapewniają sobie od pokoleń". Kathie Meizner, The Washington Post Andrew Joyner jest australijskim ilustratorem i autorem książek dla dzieci, którego prace zostały opublikowane w ponad 25 krajach. Zilustrował m.in. serię książek o przemiłym i żądnym przygód guźcu Borysie. Jego autorski debiut to "Różowa czapeczka".

Opinie

DODAJ OPINIĘ